Bezpłatne leczenie za granicą

Oceń to
Ubezpieczenie turystyczne Globtroter - Bezpłatne leczenie za granicą
Ubezpieczenie turystyczne Globtroter – Bezpłatne leczenie za granicą

Wyjeżdżając za granicę, często zastanawiamy się nad tym, czy w sytuacji, gdybyśmy musieli udać się z wizytą do lekarza lub trafili do szpitala, to czy w takiej sytuacji będziemy musieli ponosić koszty naszej wizyty lekarskiej, pobytu w szpitalu lub przepisanych lekarstw? Czy prywatne ubezpieczenia zapewniają bezpłatne leczenie za granicą?

Bezpłatne leczenia za granicą gwarantowane w ramach ubezpieczeń turystycznych oferowanych w Polsce to rzadkość, ponieważ stanowcza większość ubezpieczycieli oferuje polisy turystyczne, które zobowiązują ubezpieczonych do płacenia za leczenie z własnej kieszenie kwot około 20 euro lub 20 dolarów przy np. każdej wizycie lekarskiej, a wydatki te nie są później zwracane przez ubezpieczyciela.
Jednak już w kwocie dużo poniżej 20 euro można wykupić pełne ubezpieczenie turystyczne Globtroter, które zapewnia bezpłatne koszty leczenia na całym świecie oraz najszerszy zakres ubezpieczenia, czyli najlepszą ochronę ubezpieczeniową.

Koszty leczenia na terenie Unii Europejskiej

Kwestie związane z leczeniem oraz pokrywaniem kosztów leczenia na terenie UE można by z grubsza podzielić na 2 grupy.

1. Pobyt w szpitalu (bez posiadania ubezpieczenia turystycznego Globtroter).
Przebywając za granicą, ale na terenie UE możemy liczyć na to, że w sytuacji ciężkiego zachorowania związanego z pobytem w szpitalu polski NFZ pokryje koszty naszej hospitalizacji. Leczenie w szpitalu wiąże się zazwyczaj z ogromnymi kosztami, które średnio wynoszą ok. 1000 euro za każdy dzień pobytu w szpitalu, czyli koszty te powinien pokryć NFZ, który otrzyma rachunek z placówki medycznej, w której leczono nas za granicą, a my w związku z tym nie powinniśmy być obciążeni żadnymi kosztami leczenia.
WADY:
– płatne leki po wyjściu ze szpitala,
– brak świadczeń opiekuńczych Assistance,
– brak biletu na powrót do kraju,
– brak transportu medycznego do kraju,
– brak transportu zwłok do kraju.

2. Wizyta u lekarza (bez posiadania ubezpieczenia turystycznego Globtroter).
Jeżeli przebywając za granicą, ale na terenie UE chcemy udać się do lekarza, to posiadając kartę EKUZ* możemy skorzystać z państwowych placówek medycznych w danym kraju, które po potwierdzeniu ważności naszej karty EKUZ powinny udzielić nam bezpłatnej wizyty oraz pomocy medycznej. W praktyce jednak wygląda to bardziej złożenie, tz. nie wszystkie usługi medyczne będą bezpłatne pomimo tego, że posiadamy kartę EKUZ. Zależy to od koszyka bezpłatnych świadczeń, który w każdym kraju UE może obejmować inne świadczenia medyczne, np. usługa medyczna, która jest bezpłatna w Polsce lub ma 70% ulgę w innym kraju UE będzie w pełni odpłatna i odwrotnie. Widać z tego, że posiadanie karty EKUZ nie rozwiązuje wielu problemów związanych z odpłatnością za usługi medyczne i przepisane lekarstwa, ponieważ nie finansuje świadczeń, które w danym kraju UE są odpłatne dla obywateli tego kraju.
WADY:
– konieczność ponoszenia opłaty za niektóre usługi medyczne,

– konieczność ponoszenia opłat za przepisane lekarstwa,
– brak świadczeń opiekuńczych Assistance,
– brak biletu na powrót do kraju,
– brak transportu medycznego do kraju,
– brak transportu zwłok do kraju,
– karty EUKZ nie da się załatwić w 5 minut, jednak w 5 minut można wykupić ubezpieczenie turystyczne, które niewiele kosztuje,
– karty EKUZ nie otrzyma przedsiębiorca zadłużony w ZUS.

Ubezpieczenie turystyczne Globtroter zapewnia bezpłatne leczenie za granicą oraz kompleksową pomoc medyczną związaną z zachorowaniem, wypadkiem,  problemami z ciążą, leczeniem stomatologicznym, wraz z całym dodatkowym pakietem świadczeń opiekuńczych Assistance.

Koszty leczenia poza Unią Europejską, czyli reszta świata

Przebywając poza Unią Europejską, byłoby bardzo nierozsądnie nie posiadać ubezpieczenia turystycznego, ponieważ za każde leczenie będziemy musieli płacić z własnej kieszeni. Być może zrezygnujemy z wizyty u lekarza, wiedząc, że musimy za nią zapłacić, ale w sytuacji, gdy znajdziemy się w szpitalu w nagłym przypadku zagrożenia życia lub zdrowia, to będziemy zobowiązani pokryć koszty własnego leczenia lub leczenia naszych bliskich z własnej kieszeni, co wiele nieprzezornych osób i rodzin doprowadziło już do bankructwa. Koszty takiego leczenia możemy spłacać całymi latami, a nawet do końca życia, co często będzie się wiązać z wezwaniami do zapłaty, sądami, komornikami i innymi problemami, które pozostaną z nami na długo po nieprzemyślanym, bo nieubezpieczonym, wyjeździe za granicę.

Przykładowe koszty leczenia za granicą
Przykładowe koszty leczenia za granicą
Wykupując ubezpieczenie turystyczne Globtroter do Allianz zapewniasz sobie oraz najbliższym szybką,  niezawodną i bezpłatną pomoc za granicą

Więcej na temat:
>>> Zakres ubezpieczenia turystycznego Globtroter
>>> Przykładowe koszty leczenia za granicą .

Sprawdź również:
>>>Podstawowy zakres ubezpieczenia Globtroter
>>>Dodatkowy zakres ubezpieczenia Globtroter
>>>Ile wynoszą koszty leczenia za granicą?
>>>Jak wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Zapraszamy do kontaktu w przypadku dodatkowych pytań dotyczących:
> zakresu ubezpieczenia Globtroter,
> gdzie można wykupić ubezpieczenie turystyczne Globtroter,
> innych pytań dotyczących ubezpieczenia turystycznego Globtroter.

Dlaczego Allianz Globtroter:
> całkowicie bezpłatne leczenie
> globalna, uznana i wiarygodna marka
> 70 lat doświadczenia w pomocy podróżnym
> najlepsza ochrona ubezpieczeniowa w konkurencyjnej cenie
> 5600 usługodawców medycznych na całym świecie, w 1533 miastach, w 176 krajach
> 28 centrów operacyjnych, działających w 24/7 – całodobowa pomoc przez 365 dni w roku, w języku polskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *